Премини към основното съдържание

23 юни – Ден на служителя в държавната администрация

Община Симитли (121), Симитли Инфо (3418), 23 юни – Ден на служителя в държавната администрация, 23 юни (3006)

На 23 юни в България се отбелязва Деня на служителя в държавната администрация – професионален празник на хората, които работят в институциите на изпълнителната власт и осигуряват функционирането на държавното управление.

Празникът е учреден с решение на Министерския съвет през 2002 г. и е свързан с приемането на Закона за държавния служител. Той е признание за труда и професионализма на служителите, които ежедневно изпълняват важни обществени функции и допринасят за ефективното предоставяне на административни услуги на гражданите и бизнеса.

Денят на служителя в държавната администрация е повод за признание към всички, които със своята компетентност, отговорност и всеотдайност работят в служба на обществото и държавата.