На 23 юни в България се отбелязва Деня на служителя в държавната администрация – професионален празник на хората, които работят в институциите на изпълнителната власт и осигуряват функционирането на държавното управление.
Празникът е учреден с решение на Министерския съвет през 2002 г. и е свързан с приемането на Закона за държавния служител. Той е признание за труда и професионализма на служителите, които ежедневно изпълняват важни обществени функции и допринасят за ефективното предоставяне на административни услуги на гражданите и бизнеса.
Денят на служителя в държавната администрация е повод за признание към всички, които със своята компетентност, отговорност и всеотдайност работят в служба на обществото и държавата.