Премини към основното съдържание

С 2:0 „Ветрен“ (Полена) спечели общинското дерби срещу отбора на „Долно Осеново“

ФК Ветрен Полена, ФК ДОлно ОСеново, мач, общинско дерби

„Ветрен“ (Полена) спечели едно от дербитата на Община Симитли! Отборите на „Ветрен“ (Полена) и „Долно Осеново“ (Долно Осеново) се изправиха един срещу друг на стадиона в село Крупник.

Интересно дерби се изигра днес на терена в селото. С две точни попадения отбелязани от Аспарух Шекеров се оформи крайният резултат на мача от 2:0 за „Ветрен“ (Полена).

През първото полувреме вратарят на Долно Осеново спаси няколко опасни удара към неговата врата. В 35-та минута неостаряващият Лазар Ханджийски след далечен и много силен удар нацели левият страничен стълб на вратата на гостуващия отбор и топката се разходи по голлинията, но не пожела да влезе във вратата.

През втората част, ветренци владееха инициативата и така се стигна до 75-та минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар изпълнен от Веселин Топузов вратаря на Долно Осеново изби топката и след добавка Аспарух Шекеров откри резултата.

В 85-та минута след добре организирана атака от „Ветрен“ (Полена),  Йоргос Аспарухов бе повален пред наказателното поле. Зад топката застана голмайстора на първият гол -"Пухи" и след перфектно изпълнение оформи крайният резултат 2-0 за "Ветрен" (Полена).

По време на мача прехвърчаха искри между двата отбора, но след последния съдийски сигнал двата отбора се поздравиха и си пожелаха бъдещи успехи!